+38(0512) 590-444

+38(067) 51-44-333

Рекомендации комитета свободы слова относительно законопроектов о внесении изменений в закон О рекламе
28.03.14, 00:00Законопроектом про внесення змін до Закону "Про рекламу" (щодо вимог висвітлення обов’язкової інформації в рекламі) (реєстр. №2459а) пропонується встановити, що формат, шрифт, розмір тексту, темп швидкості мовлення, гучність, голос та інші способи поширення посилань, зносок, застережень, пояснень та іншої обов’язкової інформації, визначеної даним законом, повинні відповідати формату основної частини рекламного повідомлення.

Водночас, члени Комітету вважають, що чинне законодавство не встановлює обов’язку рекламодавців та виробників реклами щодо надання повної інформації про товар у рекламному повідомленні. Наголошувалося також, що інформація про продукцію не є рекламою. Також, на думку народних депутатів, невдалими є деякі нові терміни, запропоновані автором законодавчих ініціатив.

Проектом закону про внесення змін до Закону "Про рекламу" щодо обмеження реклами (реєстр. №3347) пропонується встановити заборону на рекламу будь-яких товарів і послуг на телебаченні і радіо впродовж днів, оголошених у державі днями жалоби (трауру, скорботи) та днями пам’яті, а також впродовж днів, визначених статтею 73 Кодексу законів про працю України святковими і неробочими.

Під час обговорення члени Комітету наголосили, що законопроект містить ознаки дискримінації зазначених в ньому суб’єктів господарювання (телерадіоорганізацій) порівняно з друкованими ЗМІ, підприємствами зовнішньої реклами, реклами на транспорті та іншими.

Смотрите далее бигборд Николаев